Myśl, że nikt nie jest nam nic winien nadal pozostaje trudną do zrozumienia dla niektórych osób. Osoby, które są przyzwyczajone do brania tracą na obojętnie jakiej płaszczyźnie.

Po pierwsze, nawet jeśli biorą, to nie potrafią zrobić z tego użytku. Po drugie wezmą raz, a następnym razem inni zaczną ich unikać. Jak postępuje osoba, przyzwyczajona do brania jeśli ktoś jej się spodobał? Będzie chciała wziąść. Ona po prostu podejmuje decyzje, że  „on do mnie pasuje, chce być z nim”. I zaczyna serwować siebie na tacy. „Serwować siebie” u egoisty (i po prostu niezbyt mądrego człowieka)  oznacza próbę zbliżenia się do osoby, która się mu  podoba. Zagadywanie, proponowanie usług, przebywanie w pobliżu. Albo na odwrót – ciche obserwowanie z daleka.  Monitorowanie profilu na FB, analizowanie jej/jego znajomych na FB, opowiadanie koleżankom o nim i wałkowanie tego tematu w nieskończoność. Chcecie się w kimś szybko zakochać? Zacznijcie monitorować jego profil na FB, śledźcie jego działania, sprawdzajcie jakiej muzyki słucha i wino jakiego państwa pije o tej porze dnia )) Myślcie jak najczęściej o tym kimś. Przecież to takie przyjemne.    Dla egoisty. Człowiek mądry zastanowi się, co on może dać komuś, od kogo chce coś dostać? Jak sprawić, żeby ktoś inny dał mi to, czego potrzebuję? Np jeśli potrzebuję miłości drugiej osoby, muszę zrobić coś, by zechciała mi ją dać. Logiczne? Czyli mądry człowiek nie będzie hodował w swoim polu figurę kogoś, kto go póki co nie kocha, tylko zajmie się tym, by postarać się wzbudzić w interesującej go osobie uczucie.  Jak to zrobić – opiszę w grupie zamkniętej, na FB.

Egoiści mają duży problem z szacunkiem do siebie. Oni nie wiedzą nawet czym jest duma. Gdyby wiedzieli nigdy w życiu nie zgodzili by się na to, by obserwować kogoś z dolnej pozycji. Zawsze, kiedy obserwujecie profil osoby, która o Was nie myśli, kiedy czytacie bloga osoby, która Was ignoruje i usuwa Wasze komentarze, zawsze wtedy działacie Z POZYCJI DOLNEJ. Tak działa tylko ktoś, kto nie ma szacunku do siebie.  Człowiek z szacunkiem do siebie nie będzie się interesował kimś, kto nie interesuje się nim.

Człowiek bez szacunku do siebie nie zbuduje udanych relacji. W każdych relacjach będzie poproszony do wyjścia. Dlatego, że umie tylko serwować siebie, karmić sobą, wpychać się do kogoś, kto go nie chce. Umie tylko brać. Jemu się wydaje, że daje (swój czas, uwagę, informacje o sobie) ale tym samym zabiera tylko czas obojętnej w jego stronę osoby. Egoiście jest trudno zrozumieć, że jego uwaga, jego prezenty, jego opowiadania o sobie nie są niczym wartościowym dla osoby, która go/ją nie kocha. Prezent jest wartością tylko wtedy, kiedy dostajemy go od osoby, którą kochamy. Od kogoś, czyja WS dla nas jest olbrzymia. Do niebios. Wtedy prezent sprawia, że kręci się nam w głowie ze szczęścia. Kiedy prezent daje ktoś, kogo zmuszeni jesteśmy tolerować, jest to żądna przyjemność. Ale egoista tego nie rozumie. On myśli po prostu, że działa proaktywnie.

Egoista tylko bierze, on nie jest w stanie dać przyjemność innej osobie i tym samym sprawić, by się zahaczyła. Zahaczyła czyli skierowała swoją uwagę w stronę egoisty. Zaczęła myśleć o nim. Hodować tym samym jego figurę w swoim polu.

Egoista nie umie zahaczyć, bo umie tylko brać. On zawsze ma otwartą buzie w poszukiwaniu pożywienia. On albo prosi, albo staje się agresywny.

Kto się zakocha w egoiście? Ktoś czyja WO jest 10 razy niższa. I to nie zbyt długo to potrwa. Egoistę wypatroszą i rzucą (prześpią się parę razy jeśli jest kobietą albo naciągną na restauracje i kwiaty, by pochwalić się koleżankom jeśli jest facetem). Egoista nie rozumie, że zbliżanie się z drugą osobą powinno następować PO roście jego własnej wartości w oczach partnera. Że podniecenie powinno wyprzedzać seks. Seks z kimś, w kim nie jesteśmy zakochani jest mdły. I wartość tego kogoś gwałtownie spada po wszystkim. Ale egoista jest zakochany więc bierze co chce. On nie jest w stanie zaczekać, aż wzrośnie jego wartość subiektywna w oczach partnera, żeby partner również delektował się bliskością.

Jak należy się zachowywać, by zaciekawić sobą człowieka, który nam się podoba, jakich błędów nie należy popełniać przy tym,  i co trzeba zrobić, jeśli zrobiliśmy błąd i lecimy w minus opiszę jutro w grupie zamkniętej na FB. Pozdrawiam serdecznie Wszystkie osoby z tej grupy.

TK