Byłam bardzo ciekawa, czy zauważycie wszystkie techniki, stosowane w tym kawałku tekstu ) Super, gratuluję, wszystko „wyłapaliście”. Chcę tylko zwrócić uwagę na kilka momentów. Pierwszy to sytuacja, kiedy Maks pyta się Tatianę, czy nie jest księgową z drugiego wykształcenia. Dlaczego właśnie księgowa? Dlatego, że wie, że to nie pasuje do niej. Chce wywołać zdziwienie. Pierwsze, co robi każdy szanujący się pickuper na początku znajomości – zaczyna ją od wywołania zdziwienia. Pickuper nigdy nie zagada szablonowo. On będzie się starał rozkochać w sobie. Rozkochać oznacza wywołać emocje. Dobre czy złe – bez znaczenia. Ważne, żeby „ruszyło”. Żeby emocje kobiety, jak wahadło zaczęły się ruszać z jednej strony w drugą. Żeby nie pozostawała w stanie stabilności. Stąd tez jego podwójny „komplement” na temat oczu: ” Masz piękne oczy. Ale warto zrobić botox”. To jest chamstwo „na maxa” i tu Tatiana powinna była zrobić bardzo radykalne „dalej”.  Nie wolno się bać. I nie  wolno nie reagować na coś takiego. To grube przekraczanie granic. Jeśli nie reagować na coś takiego można szybko wylądować w silnym minusie.

Drugi błąd Tatiany był wtedy, kiedy czekając na windę myślała o tym, jak ładnie wyglądają razem. Co prawda nie jest to związane z pickupem, ale jest to częsty błąd wielu kobiet: „przyswajać” sobie obcego faceta. Zlewać granice. Myśleć o nim „My”. „My ładnie wyglądamy razem”, „On do mnie pasuje”. Jakie „my”? )) Szczękę podnieś )) Zamiast myśleć „On do mnie pasuje” lepiej zastanowić się „Czy ja pasuję do niego?” Żeby nie budować zamków na piasku.

Jeszcze jeden bardzo ważny i ciekawy moment. O tym jeszcze nie mówiłam.

Każdy szanujący się pickuper już na samym początku swojej nauki umie zrobić „fast” i wie, co oznacza „trzy randki”. Uważa się, że po trzech randkach należy przespać się z kobietą, inaczej jest wielka szansa zostać minusem albo TZN-em. TZN oznacza „typowy zfrustrowany nieudacznik”. To taki slang pickuperski. Uważa się (wśród pickuperów), że normalna kobieta nie pójdzie do łóżka wcześniej, niż po trzech randkach ale i zwlekać do czwartej randki też nie ma co )  „Fast” oznacza seks na pierwszym spotkaniu. Jeśli przespaliście się na pierwszej randce, jeśli mieliście wrażenie, że po dwóch godzinach rozmowy spotkaliście „bratnią duszę”, że „to jest to!”, że on jest wyjątkowy i czujecie się, jakby znaliście się całe życie – oznacza to, że ktoś wam zrobił fast. Jeśli na przykład po randce nie jesteście w  stanie opowiedzieć, o czym rozmawialiście ale było cudownie – prawdopodobnie ktoś stosował na was jakieś techniki.

Teraz zobaczcie. Dlaczego Maksim najpierw zaprosił Tatianę do 1)pięknej restauracji, potem 2)poszedł z nią na spacer, potem 3)poszli w karaoke?  Trzy 🙂 Trzy randki. W podświadomości Tatiany było trzy randki, nie ważne, że podczas jednego spotkania. Podświadomość tego nie rejestruje. Ona odczytuje trzy randki. No i czytanie wierszy powoduje, że Tatiana zaczyna odbierać Maksa, jak osobę wyjątkowo bliską. Maks po prostu trafił, znalazł kluczyk do niej. U kogoś innego ten kluczyk był by w innym miejscu. Na przykład w temacie architektury. Nie ważne. Pickuper znajdzie podejście do każdego. Będzie rzucał kamyczki na różne tematy,  będzie obserwował reakcje, aż trafi. Pikaperzy są dobrze wykształceni, cały czas inwestują w siebie, w swoją wiedzę, umiejętności itd. Pickuperzy nie palą, nie piją i regularnie uprawiają sport. O narkotykach nie ma mowy. Dobrze się ubierają. Chodzą do dentysty i ortodonty.

Można by pomyśleć, że trzy różne miejsca podczas jednej randki były dlatego, że Maksowi podobało się spędzać z Tatianą czas, że nie chciał wracać do domu. Wtedy zostali by w restauracji po prostu. Mężczyźni są zbyt leniwi. Prawdopodobnie Maks chciał zrobić fast. Czy jemu się to udało i jakie są inne techniki pickuperskie, bardziej zaawansowane – dowiemy się w ciągu dalszym tej historii ))

P.S. Teraz proponuję wyobrazić sobie dziewczynę, która spotyka tak wyjątkowego (według niej) mężczyznę. I okazuje się, że on dobrze ją rozumie. Czyta te same wierszy. Lubi te same dania. Słucha tej samej muzyki. Lubi taką samą pogodę. Rozumie ją, jak nikt inny. Z nikim innym dziewczyna nie czuła się nigdy tal lekko i tak dobrze. Dziewczyna się otwiera, a pickuper zachęca ją do otwierania się bardziej, przekonując, że jemu można zaufać. Przecież on czuje tak samo! Jeśli dziewczyna lubi pomagać i jest wrażliwa – on opowie o trudnym dzieciństwie. Że rodzice go nie kochali. Albo kochali bardziej brata. Albo jeszcze coś opowie. Stanie się jej bardzo bliski. Będzie regularnie o tej samej porze wysyłał ciepłe smsy. A potem zniknie. Albo powie, że jest księdzem i ma wyrzuty sumienia. Co poczuje dziewczyna? Jeśli zna się na tym, po niej to spłynie, ona nawet nie odpisze manipulantowi. A jeśli się nie zna i faktycznie mu zaufa?

Pickuper różni się od psychopaty tym, że umie zamknąć Gestalt dziewczyny. Nawet jeśli od początku chciał od niej tylko seksu (a seks z zakochaną kobietą to nie to samo, co seks z żoną, dlatego pickuperowi zależy, by ją rozkochać), on zrobi wszystko tak, że dziewczyna nigdy się nie domyśli co to było i nie będzie miała pickuperowi za złe. On potrafi rozstać się bez bólu. Jak to zrobić – będę mówiła o tym na szkoleniu. To się nazywa „rozstanie ekologiczne”. Jedna z pań poprawiała mnie na youtube, że źle mówię, że po polsku się mówi „etyczne” )) Nie trzeba mnie poprawiać jeśli chodzi o pickup. Ekologiczne rozstanie różni się od etycznego, ja dobrze wiem, co mówię. To też typowo pickuperski slang. I będę o tym mówić na szkoleniu.

Ale ksiądz, prawnik, chirurg, dziennikarz, polityk, rozkochujący kobiety przy pomocy tych technuk – to nie pickaper. To psychopata, delektujący się cierpieniem innych ludzi. Wymuszający na nich ich zasoby. Uzależniający z premedytacją od siebie.

Gdyby o tym mówili głośno, gdyby kobiety pisali o tym na FB, podawali nazwiska, że taki i taki ksiądz albo prawnik robi takie i takie rzeczy, uważajcie dziewczyny! – było by mniej tragedii. Ale ludzie się zwyczajnie wstydzą o tym mówić. Dlatego policja nigdy nic nie zrobi. A zrobić powinna, bo to jest przemoc. Przemoc psychiczna. I nasz organizm to odbiera tak samo, jak przemoc fizyczną. Dlatego objawy przemocy są psychosomatyczne. I bywa, że długo się z tego wychodzi, niekiedy latami.

Aha, no i wróżenie z ręki ze strony nowo poznanego znajomego to również technika obejścia granic.

Pomyślcie o tym wszystkim.

Ściskam.

Miłego dnia <3