Ponieważ niektórych osób przeraził ostatni wpis o pickupie 🙂 zmieniamy temat. Widzę, że niektórzy nie są gotowe do przyjmowania najprostszych rzeczy, nazywając to „okrucieństwem”, tak że nie ma sensu iść dalej. To „okrucieństwo” świadczy o białych rękawiczkach osoby „przerażonej” i o niczym więcej. W poprzednim wpisie nie było  okrucieństwa, tylko informacja o tym, że seks może mieć taki wpływ na kobietę neurotyczną (a 99,9 ludzi takich jest w tym czy innym stopniu), że bez potwierdzenia zainteresowania mężczyzny po tym zdarzeniu włączy się u niej moralność.  Która będzie wymuszała na niej potwierdzenie dalszego zainteresowania relacją z nią przez tego faceta. Jeśli facet się nie skontaktuje po tym seksie z kobietą,  to jeśli jest zdrowa po trzech dniach zapomni, jak on ma na imię. A jeśli jest neurotyczna, to zacznie ją ciągnąć coraz bardziej do niego. Ona prawdopodobnie nie będzie w stanie zreflektować,  że została zahaczona jej moralność, jej szacunek do siebie, i odbierze to za miłość. Będzie się jej wydawało, że zakochała się w facecie, z którym się przespała, że to, że ją ciągnie do niego to jest uczucie, przez to zacznie się nakręcać i robić błędy. Jeśli trochę zna się na psychologii i ma wysoką samoocenę szybko poodrywa te rzepy z siebie i zamknie swój Gestalt. Albo pójdzie do dobrego psychologa, który pousuwa z niej te haczyku. To są proste rzeczy. Prawdą jest, że wiele ludzi nie znają o nich i mogą się nakręcać miesiącami i latami w skrajnych przypadkach.  Pisałam kiedyś o mojej znajomej, która konsultuje rodziny z zaburzeniami (alkoholizm, przemoc itd), która się zakochała w koledze, po jednym tańcu, w którym on jej włożył rękę do majtek. Potem o niej nie pamiętał, ale ona miesiącami płakała nad swoją niespełnioną miłością. Myślę, że lepiej wiedzieć o tych mechanizmach, zamiast nazywać je „okrucieństwem”, zakładając białe rękawiczki. Zresztą osoby w białych rękawiczkach przeważnie mają ze sobą mnóstwo problemów, nawet nieuświadomionych, inaczej nie było by skąd tym rękawiczkom się pojawić.

Dla chłopaka, siedzącym w friend zonie też dobrze jest wiedzieć o tym. Dlatego, że jeśli dziewczyna jest w stanie przyjąć drogi prezent, nie krępując się i trzymając go dalej w friend zonie, to powinien wiedzieć, jak z tej „przyjaźni” wyjść. Proponując jej seks za drogi prezent, dostanie albo prezent z powrotem (powinna się oburzyć) albo seks. Jedno i drugie jest mu na rękę. Przecież nie ma nic do stracenia proponując jej seks. Przecież siedzi w friend zonie, to jest zgniłe błoto, z którego jeśli się do niego trafi, bardzo trudno jest się wydostać.  Nie powinien się obawiać oburzenia ze strony dziewczyny. To lepsze, niż obojętność. To takie mini-zerwanie szablonu, które zawsze działa pozytywnie na relacje.

No i jeśli po seksie chłopak się zdystansuje, to rozgrzeje trochę Królowa śniegu. A jeśli powie leniwie, ze spokojem i zdziwieniem, że nie jest lady,  to rozgrzeje ją jeszcze mocniej. Prawdopodobnie zacznie myśleć o tej sytuacji coraz częściej i mocniej, zacznie potem szukać z nim kontaktu i dojdzie do wniosku, że go kocha. Przez ciągle myślenie wywinduje jego ważność dla siebie.

Oczywiście, jeśli nie jest neurotyczna, zna się na psychologii i ma wysoką samoocenę, to po niej spłynie. Ale większość ludzi nie znają się na tak prostych rzeczach. A to są naprawdę podstawy, istnieją dużo ciekawsze i dużo bardziej skomplikowane partie „gry w szachy” 🙂

Chłopak czy mężczyzna siedzący we friend zonie to taki typowy Żdun! ) Który nic nie robi, tylko czeka niewiadomo na co, aż go pokochają. Kto Cię pokocha, jak nie masz charakteru?!

Zachowanie chłopaka w  sytuacji z wczorajszego wpisu jest w granicach, tak że jest całkowicie ekologiczne. Trzeba unikać nieekologicznego zachowania zawsze. A żeby nie bać się zostać „ofiarą” dobrego pickupera, trzeba pracować nad własnymi zasobami (inteligencją i wiedzą chociażby, ciągłym rozwojem, ale nie tylko) i mieć wysoką samoocenę. Nie dać się byle komu zepchnąć Cię do poczucia winy i możliwości manipulowania Tobą. Można się nie znać na pickupie, ale jeśli się jest człowiekiem z dobrymi granicami, szacunkiem do siebie, ekologicznym postępowaniem, nikt nie będzie w stanie Tobą manipulować. Ludzie wpadają zawsze we własne sidła, stają się niewolnikami własnych słabości i wad. Najwięcej takich osób są w białych rękawiczkach albo uważających, że świat jest im coś dłużny. Że świat jest, jak ich mama, której zawsze zależy na dobrze jej dziecka i ona będzie pilnowała, żeby nikt go nie skrzywdził. Bez pracy nad sobą nie da się nic osiągnąć, tylko się będzie miało pretensje do wszystkich dookoła.

Zmieniamy temat pickupu, dla niektórych widocznie za wcześniej jest o tym czytać ) Następny wpis chce zrobić o niegrzecznych dzieciach, porozmawiamy o wieku 3-4 lat, kiedy dziecko często jest nieznośne i niepohamowane.  W komentarzach do video zauważyłam propozycje tego tematu. Robimy? 🙂

<3