Sprawdzimy rozumienie pojęcia wartości subiektywnej i obiektywnej?

Napiszcie proszę, co oznaczają te pojęcia.

Gdzie przebiega granica naszego terenu? Jak to odczuwacie? Dokładnie gdzie? Postarajcie się to uściślić.

Dlaczego przestrzeganie granic jest ważne dla nas samych? Co nam to daje?

Czy  dobre, mocne granice (nasze) mają wpływ na uczucie miłości (kogoś do nas)? Dlaczego?

Jeśli temat okażę się łatwy, pójdziemy dalej. Napiszę, co jeszcze należy wiedzieć o granicach, by nauczyć się rzeźbić swój obraz na tyle ładnie, by wywoływać sympatie, szacunek, miłość u innych ludzi. Chodzi oczywiście nie o udawanie, tylko bycie kimś.

I dlaczego to się nigdy nie udaje osobom ze słabymi granicami.

Jeszcze jedno pytanie, które może się wydać trudne, ale jest tak naprawdę łatwe, zwłaszcza dla „starych” Czytelników bloga:

  • dlaczego partner, który podczas randki ma zewnętrzne umiejscowienie kontroli i fokus na sobie przegrywa partnerowi, który podczas randki ma wewnętrzne umiejscowienie kontroli i fokus na partnerze? W zasadzie to jest cała tajemnica udanej randki 🙂

P.S. Aha, miałam napisać poprawną odpowiedź, w jakich sytuacjach „doładowanie od zewnątrz” służy kobiecie, a nie niszczy jej relacji ze stałym partnerem 🙂

Więc :)) Ustaliliśmy, że jeśli kobieta (czy mężczyzna) marzy o kimś podczas seksu ze stałym partnerem/partnerką (celem doładowania akumulatorów), to niechcący hoduje w swoim polu larwę, która potem ją zeżre. Wyhoduje sobie figurę tego kogoś, figura zacznie ciągnąć z niej energię, kobieta zacznie myśleć o tym kimś coraz częściej. W końcu ten ktoś wyda się jej naprawdę fajnym gościem. Zainicjuje w realu z nim kontakt. Ale ten kontakt ona zainicjuje już z pozycji minusa. A facet będzie plusem (nie zainteresowany absolutnie). Przecież on o niej nie fantazjował. Stały partner zacznie ją drażnić coraz bardziej, a myśli uciekać coraz częściej w kierunku tamtego faceta z fantazji.

Doładować się bezpiecznie można tylko jeśli na odwrót, to o niej będzie ktoś marzył 🙂 To doda energii, motywacji, o którą chodziło. I bezpiecznie polepszy relacje ze stałym partnerem.

The end